Menu

Artykuły


 

Przegonić raka! - Warszawa 20.10.2013 - w krótkiej relacji kolegi Patryka.

"Przegonić Raka" to bieg charytatywny głównym celem biegu była edukacja onkologiczna oraz promocja akcji społecznej RAK. TO SIĘ
LECZY.

Bieg miał miejsce 20 października 2013 roku w Parku Agrykola w Warszawie, start na trasę liczącą niespełna 6 km nastąpił równo o godzinie 12. Od początku mocne tempo narzucił zdecydowany faworyt biegu i późniejszy jego zwycięzca MICHAŁ BERNARDELLI. Za nim utworzyła się kilkunastoosobowa grupa pościgowa która jednak już po pierwszy okrążeniu zmalała do 4 osób. WOJCIECH GRĄDZKI z Giżycka starał się gonić lidera narzucają mocne tempo, co niestety zemściło się na nim w połowie biegu. No i grupa pościgowa zmniejszyła się do 3 osób. W skład grupy wchodzili MARIUSZ GRZYBOWSKI z Kobyłka, IGOR NIEWIADOMSKI z Kołobrzegu oraz Ja. Nasza trójka biegła natomiast od samego początku do końca razem, gdzie maksymalna odległość między nami wynosiła jedynie 30 metrów, na ostatnie 5 okrążenie wbiegaliśmy razem a rywalizacja o miejsca 2 - 4 rozegrała się na ostatnich 200 metrach. Ostatecznie zająłem te najbardziej "ulubione" przez sportowców 4 miejsce za obserwującym już za linią mety walkę o podium MICHAŁEM BERNARDELLI. Na kresce MARIUSZ GRZYBOWSKI wyprzedził uzupełniającego miejsce na podium IGORA NIEWIADOMSKIEGO. Osobiście na końcówce zabrakło mi już motywacji do wykrzesania w siebie energii aby powalczyć o podium.

Uczciwie jednak trzeba zaznaczyć, że na "zwykłym" biegu ta rywalizacja mogła by wyglądać nieco inaczej. Ponieważ w tym biegu przy tak wyrównanej rywalizacji niemałe znaczenie miało szczęście, ponieważ bieg ukończyło w sumie 787 biegaczy a trasa była poprowadzona po 5 okrążeniach. Tak więc już 1,5 okrążenie po stracie zaczęliśmy
mijać zawodników  no i niemal zawsze ten który prowadził akurat naszą małą grupkę miał z nas najtrudniejsze zadanie, ponieważ to na jego barki spadł obowiązek udrożnienia toru po którym biegaliśmy informując głosem czy to przeciskając się.

Biegacze dopisali, pogoda również a to połączone z dobrą organizacją, zaowocowało fajną imprezą. Na zakończenie biegu spotkała mnie jeszcze miła uroczystość a dokładnie nagrodzenie mnie w kategorii wiekowej. Jeśli chodzi natomiast o Dorotę, również była zadowolona z biegu kończąc go z uśmiechem na twarzy.

Pełne wyniki biegu są dostępne pod adresem: http://wynikionline.pl/main/scores/event/13100220/m/1/page/16
Natomiast zdjęcia mają się ukazać 3 dni po biegu.

Patryk MusielakNaszą stronę odwiedziło już
4742171 osób


Szczegółowe statystyki


 

 

 

Napisz do nas