Menu

Aktualności

UTMB 2017

Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB) - to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie. Uczestnicy muszą pokonać 168 kilometrów po szczytach, przełęczach, drogach i bezdrożach wokół "Dachu Europy" - Mont Blanc. Łączne przewyższenie to 9600 m, limit czasu - 46 godzin. Trasa wiedzie malowniczymi szlakami dookoła masywu Mont Blanc i przebiega przez trzy państwa: Szwajcarię, Francję i Włochy.
Nie ma chyba lepszego miejsca, by zrozumieć hasło "Never stop exploring".
W okresie 28.08.17 - 3.09.17 odbyło się w Chamonix pięć biegów:
•    UTMB: Ultra-Trail du Mont-Blanc (168 km + 9600 m)
•    CCC: Courmayeur - Champex - Chamonix (101 km + 6100 m)
•    TDS: Sur les Traces des Ducs de Savoie (119 km + 7250 m)
•    OCC: Orsières - Champex - Chamonix (53 km + 3300 m)
•    PTL: La Petite Trotte à Léon (ok. 300 km + 28000 m)
W gronie ok. 10 tys. uczestników znalazło się kilkudziesięciu Polaków,  w tym czterech leszczyniaków.
Koronny bieg UTMB ukończyli: Piotr Organista (42:54:43) oraz Justyna i Daniel Grzelak (44:52:02); dystans OCC przebiegł Marek Wleklik (13:37:22).

Wspaniały bieg zaliczył  Marcin Świerc -  z czasem 10:42:49 był drugim zawodnikiem wyścigu CCC – UTMB. To najlepszy występ Polaka.

Serdeczne gratulacje !!!

ps.  krótka relacja Justyny i Daniela Grzelak:

.... Załamanie pogody, cztery pory roku ze wskazaniem na tę ostatnią czyli na zimę. Przez 150 km deszcz, śnieg, zamieć śnieżna po to tylko, by ukończyć bieg w ok.30 stopniowym upale. Jesteśmy mile zaskoczeni, że ukończyliśmy UTMB w bardzo dobrej kondycji. Pięć dni po UTMB wyszliśmy na 12 km truchtu, a w kolejny dzień na 15 km. Oczywiście...czuć mięśnie, ale można normalnie chodzić i w miarę biegać.
UTMB jest diabelnie ciężkim biegiem, to próba zmierzenia się z własnymi słabościami, nie tylko fizycznymi. Uważamy, że ukończenie biegu czyni z nas zwycięzców. Myślimy tutaj o wszystkich biegach - OCC,CCC,TDS,UTMB i PTL ...