Menu

Aktualności

IX PÓŁMARATON „SŁOWAKA” – 14.06.2015 R.

14 czerwca 2015 r. odbyła się dziewiąta edycja Półmaratonu „Słowaka”. Imprezy charakteryzującej się profesjonalną organizacją, wspaniałym dopingiem kibiców i … wysoką temperaturą . Ta ostatnia była zresztą przyczyną, przez którą organizatorzy zdecydowali o wyznaczeniu godziny startu na dwie godziny wcześniej.
Zgodnie z tradycją uczestników biegu na linię startu odprowadziła Grodziska Orkiestra Dęta eskortowana nietuzinkowym maluchem cabrio.
Na grodziskim rynku biegaczy przywitali lokalni włodarze miejscy , a symboliczny strzał do startu oddał wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. Już początek imprezy wyraźnie pokazywał, że Grodziski Półmaraton „Słowaka” to wydarzenie na którym trzeba być :)
Na trasę półmaratonu wybiegło 2246 osób, a 2204 szczęśliwie dobiegło do mety. Po drodze wiodącej głównie wśród ulic miasta, biegaczy dopingowały rzesze kibiców, zespoły muzyczne oraz dj’e. Biegaczy wspomagały także liczne baseny wodne z gąbkami oraz wodotryski, o które zadbali nie tylko organizatorzy, ale także mieszkańcy Grodziska.
Po przekroczeniu linii mety na zawodników czekał pamiątkowy medal z wizerunkiem Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim, a także prawdziwa uczta, podczas której zawodnicy mogli uzupełnić spalone kalorie.
Podczas tegorocznej edycji Półmaratonu „Słowaka” miał miejsce silny leszczyński akcent. Mianowice – nasz kolega Tomek Kaźmierczak wygrał nagrodę główną tj. rower :) Tomkowi serdecznie gratulujemy i życzymy jednocześnie, by rozmyślnie korzystał z uroków wygranej :) 
Na podium stanęli:
1.    Mykola Iukhymczuk – 01:06:00
2.    Uladzislaw Pramau – 01:10:33
3.    Mykhala Iveruk – 01:10:58

Nasz region reprezentowało wielu biegaczy; oto ich wyniki:

KAŹMIERCZAK Tomasz 01:28:54
JANOWICZ Karol 01:34:58
STAMM Waldemar 01:36:09
KNAFLEWSKA Justyna Leszno 01:37:43
ADAMCZEWSKI Jakub 01:39:20
PIECHOWIAK Przemysław 01:39:29
WISNIEWSKI Tomasz 01:41:09
KNAFLEWSKI Krystian 01:44:41
CZEKAJ Marcin 01:47:35
BOROWCZAK Szymon 01:47:50
KASPRZAK Artur 01:48:59
NEHRING Jarosław 01:51:28
KACZMAREK Sławomir 01:52:30
ŚLUSARZ Krzysztof 01:53:13
SZYMAŃSKI Paweł 01:54:14
MOSZKA Piotr 01:54:39
KUBASZEWSKI Henryk 01:55:20
ZDONEK Filip 01:55:25
GÓRNY Marek 01:55:25
STAMM Adam 01:58:21
KNOP Zbigniew 01:58:25
MARCHWICKA Jolanta 01:58:27
JĘSIEK Aleksander 01:59:37
BOTA Marek Leszno 02:03:23
BUDZIANOWSKA Milena 02:05:17
DYBA Rafał 02:07:21
PŁÓCIENICZAK Jerzy 02:11:29
PAWŁOWSKA Agnieszka 02:11:51
NALEWAJKO Jacek 02:13:52
MOSKWA Krzysztof 02:14:31
TURBAŃSKI Wojciech 02:14:33
DOBIAŁA Jacek 02:14:49
LASIK Arkadiusz 02:15:00
MOSZKA Wioletta 02:15:53
WITCZAK Bartosz 02:18:45
WITCZAK Julia 02:18:45
MITRĘGA Dariusz 02:18:53
BARTKOWIAK Michał 02:20:31
KORZENIOWSKI Krzysztof 02:23:15
KASPRZYK Adrian 02:27:17
LORANTY-KASPRZYK Edyta 02:27:20

Serdecznie gratulujemy !

ps. relacja Agnieszki Pawłowskiej; dziękujemy :)



Naszą stronę odwiedziło już
4903458 osób


Szczegółowe statystyki


 

 

 

Napisz do nas