Menu

Aktualności

Sto lat ...

Stolica narciarstwa biegowego była w miniony piątek miejscem wyjątkowej uroczystości. Niestrudzony propagator narciarstwa biegowego, twórca i honorowy komandor Biegu Piastów p.Julian Gozdowski obchodził osiemdziesiąte urodziny.
Do Jakuszyc przybyło ponad sto osób z przeróżnych środowisk. Byli leśnicy, ratownicy górscy i narciarscy, dziennikarze, radni, strażacy, strażnicy graniczni, a przede wszystkim biegacze narciarscy.
Najpierw był start z nartami w rękach na Polanie Maliszewskiego. Potem biegacze przemaszerowali na Polanę Jakuszycką, gdzie ustawiono metę. Gdy jubilat szedł w szpalerze biegaczy pod nartami wszyscy śpiewali "Sto lat...".
Objawów sympatii dla p. Juliana było wiele, ale największą pomysłowością popisali się biegacze z Leszna, którzy przybyli z pokaźnym plakatem z podobizną dostojnego jubilata z berłem w koronie i hasłem "Julian Wielki".
Wzruszony bohater dnia dziękował biegaczom za życzenia i prezenty, mówił, jak zwykle, że Polana Jakuszycka jest ich - biegaczy. Tysięcy biegaczy...
Potem były wspólne zdjęcia i ognisko.
 Naszą stronę odwiedziło już
5218123 osób


Szczegółowe statystyki


 

 

 

Napisz do nas