Menu

Aktualności

Rawicki Festiwal Sportu

Punktualnie o 17-stej w minioną sobotę wystrzałem z moździerza bractwa kurkowego rozpoczęto –już po raz piąty- rewelacyjną i chyba największą tego rodzaju imprezę sportową naszego regionu jaką jest bez wątpienia Rawicki Festiwal Sportu. W „prologu” biegu wystartowały przedszkolaki zagrzewane do zabawy rzęsistymi brawami dorosłych biegaczy.
Na kilku arenach równocześnie przez 24 godziny rywalizowali biegacze, piłkarze, kolarze, pływacy,   miłośnicy siatkówki plażowej, streetballa i tenisa ziemnego. Ponadto do zabawy na rawickich plantach włączono  „włóczykiji” tj. zapaleńców marszu z kijkami.
Z roku na rok impreza rozrasta się bowiem chętnych wzięcia w niej udziału przybywa. W tej edycji uczestniczyło aktywnie ponad 1700 osób. O atrakcyjności rawickiego przedsięwzięcia może świadczyć chociażby fakt, że zapisy do koronnej dyscypliny jaką jest 24 godzinny bieg  sztafetowy Plantami Jana Pawła II zostały zakończone z powodu osiągnięcia limitu już po około 5 godzinach.
Ale też trudno się temu dziwić, gdyż organizacja tego przedsięwzięcia jest fenomenalna. Zawodnicy są na każdym kroku są „dopieszczani” przez organizatorów, którzy są prawdziwymi zapaleńcami z wielkimi serduchami do tego co robią jak i do uczestników zjeżdżających do Rawicza na te dwa dni z niemal całej Polski.
Do rywalizacji w biegu sztafetowym przystąpiły 33 drużyny , czyli ponad 300 osób. Nie zrażał  ich nieustanny porywisty wiatr, przelotne opady, chłód nocy i poranka czy przeogromne zmęczenie dające się szczególnie we znaki od niedzielnego południa. Walczyli dzielnie do końca w sportowej atmosferze z uśmiechem na twarzach często przeplatanym grymasem bólu pojawiającym się po każdym zakończonym okrążeniu.
Zwycięską okazałą się po raz kolejny drużyna Pieprzyk.pl   wyprzedzając Night Runners Alfa i ekipę Policom Krobia.
W imprezie nie zabrakło także leszczyniaków. Wystartowały : Stado Pędzących Imadeł, EuforiaBiegacza.pl z Magdą Jóźwiak na czele (rekordzistką w kategorii ilości przebiegniętych kilometrów – 55 pętli rawickich plant, bijącą tym samym rekord Krzysztofa Tumko z 2013 roku) oraz prowadzona przez Krzysztofa Tumko ekipa Tumko Team.
Oprócz tego leszczyniacy zasilali również inne zespoły jak chociażby Dawid Miaskowski  i Łukasz Stachowiak ekipę Policomu z Krobii, Bartek Kędzia  zespół  1.16  BRC  z Bydgoszczy, Magda Kaczmarek, Beata Rabcewicz, Damian Kaczmarek i Przemek Wiśniewski  Drużynę Szpiku z Granowa.
Na pierwszy rzut oka mogło by się wydawać, że stawiliśmy się liczną ekipą w Rawiczu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że dużo mniejszy od Leszna Rawicz „wystawił” 10 zespołów zarówno damskich, męskich jak i mieszanych liczba leszczyniaków nie jawi się już taką okazałą. A szkoda, bo to niepowtarzalna impreza i prawie każdy kto choć raz w niej wystartuje nie może się doczekać kolejne jej edycji. Zachęcam zatem tych którzy nie biegli w tym roku  do odwiedzenia Rawicza w przyszłym – ja tam jeśli to będzie tylko możliwe stawie się obowiązkowo.

Galeria
 

 Naszą stronę odwiedziło już
5218114 osób


Szczegółowe statystyki


 

 

 

Napisz do nas