Menu

Aktualności

Bieg Wyspy Sobieszowskiej

2 Półmaraton na  wyspie Sobieszowskiej.

28 czerwca w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej odbył się 2 półmaraton. Historia powstania Wyspy Sobieszewskiej związana jest z działaniami sił natury i człowieka.
Od stałego lądu w części zachodniej oddziela ją Wisła Śmiała, od południa Martwa Wisła, a od wschodu kanał zwany Przekopem Wisły, wykonany pod koniec XIX wieku przez człowieka. W ten sposób powstała malownicza Wyspa o powierzchni około 35 km kw, na którą można dostać się poprzez most pontonowy. Na Wyspie znajdują się 2 rezerwaty Ptasi Raj i Mewia Łacha.

Sam bieg wystartował o 16-tej. Po porannym obfitym deszczu zaświeciło słońce, przy temperaturze około 25 st. C i dużej wilgotności bieg nie należał do łatwych.
Dwie pętle trasy wiodły po terenie leśnym z dużą ilością piaszczystych podbiegów. Sypki piasek towarzyszył zresztą na długości łącznie około 3-4 km (wg opinii uczestników biegu). Połowa trasy przebiegała wyznaczonym szlakiem po terenie wydm Zatoki Gdańskiej wzdłuż plaży.

Na zakończenie biegu organizatorzy częstowali smacznymi krówkami oraz grochówką, która pasowała do polowego klimatu półmaratonu.
Z Leszna wystartował tylko jeden zawodnik Artur Kasprzak, kończąc z bieg z czasem 1 godz.53 min.

Więcej o biegu można doczytać pod adresem: http://www.spws-wyspa.pl/
 Naszą stronę odwiedziło już
5100580 osób


Szczegółowe statystyki


 

 

 

Napisz do nas