Menu

Aktualności

Moravsky UltraMaraton

MUM (Moravský UltraMaraton) jest to impreza, w której zawodnicy pokonują siedmiokrotnie dystans 43 km przez kolejne siedem dni. W 22 edycji tego biegu, która zakończyła się w minioną sobotę wzięli udział biegacze z Maratonu Leszno. Justyna Grzelak i Wiesław Prozorowski przebiegli cały dystans 301km natomiast Daniel Grzelak pokonał trasę mini MUM czyli trzy etapy biegu. Nasi zawodnicy  spisali się na miarę swoich niemałych umiejętności i zaprezentowali dobre przygotowanie do tego morderczego biegu . Justyna każdego dnia pięła się w klasyfikacji open i ostatecznie z wynikiem 35:40:24 zajęła bardzo wysokie  trzecie miejsce wśród kobiet, czym wzbudziła niemały zachwyt pozostałych uczestników biegu, z kolei Wiesław uzyskał wynik 28:49:30, który pozwolił mu uplasować się na siódmej pozycji w kategorii open mężczyzn. Danielowi pokonanie trasy mini MUM-a zajęło 16:19:12. Zwycięzcą zawodów został przedstawiciel gospodarzy jednocześnie jeden z współorganizatorów biegu Daniel Oralek z łącznym czasem 23:03:04, wśród kobiet zwyciężyła Zdenka Komarkova z wynikiem 30:01:47. Naszym Biegaczom serdecznie gratulujemy i czekamy na obszerną  relację z biegu.