Menu

Aktualności

VI Maraton Jastrowski

Liczące blisko  8500 mieszkańców Jastrowie jest położone na skraju przepięknej doliny rzeki Gwdy i właśnie pobliskie tereny były areną VI Maratonu i Półmaratonu Jastrowskiego.  Zawodnicy rywalizowali odpowiednio na czterech lub dwóch pętlach niełatwej trasy z kilkoma dość znaczącymi podbiegami.  W zawodach wystartowało 115 biegaczy z czego 48 zmierzyło się z dystansem maratońskim. Zwyciężył Tomasz Paisert z czasem 2:57:17, wśród kobiet najszybsza była Daria Chomiuk 4:16:49, na dystansie półmaratonu zwyciężył Aleksander Hoffman 1:19:00, najszybszą kobietą była Martyna Chodor 1:50:30. Na dystansie półmaratonu wystartował nasz kolega Wiesław Prozorowski, który z czasem 1:26:20 zajął wysokie czwarte miejsce. Na mecie na zawodników czekał przepiękny medal, wraz z pakietem regeneracyjnym, oraz dwudaniowy obiad w pobliskim barze. Na każdym kroku było widać zaangażowanie organizatorów w przygotowanie biegu. Do zobaczenia za rok.