Menu

Aktualności

Koniec sezonu narciarskiego

Tegoroczny, bardzo nietypowy Bieg Piastów na długo pozostanie w pamięci, zarówno zawodników i organizatorów. Z uwagi na brak śniegu i dodatnie temperatury zawody rozegrano na bardzo skróconych dystansach. W sobotę 1 marca 656 zawodniczek i zawodników z 20 krajów przebiegło  dystans skrócony z 50 do 10 km. Biegaczom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, śnieg był tylko na trasie, poza nią panowała wiosna. Zwycięzcami okazali się - Benjamin Seifert i Natalia Grzebisz. Ostatni bieg w ramach 38 Biegu Piastów odbył się w niedzielę. Planowany początkowo dystans na 26 km  został skrócony do 8 km; śnieg na Polanie Jakuszyckiej roztapiał się z każdą godziną, meta musiała zostać przeniesiona na Górny Dukt. Bieg ukończyło  837 zawodników,  najszybciej finiszował ponownie Niemiec  Benjamin Seifert (24:05); wśród kobiet nie miała sobie równych także Natalia Grzebisz z Siedlec (29:13).
Zaskoczeniem była wysoka frekwencja. Sporo zawodników przepisało się wprawdzie na Bieg Piastów w 2015 roku, ale wielu jednak nie poddało się. Uwierzyli organizatorom, którzy od początku do końca zapewniali, że bieg się odbędzie.
XXXVIII Bieg Piastów ukończyło kilkunastu leszczyniaków: Jakub Błachowiak, Mariusz Józef Błachowiak, Jarosław Dawidziak, Renata Grygier-Michalska, Grzegorz Michalski, Artur Połomka, Bronisław Sikora, Mariusz Stajer, Leszek Walczak, Mariusz Wilk, Stanisław Wojciechowski, Andrzej Wysokiński i Magdalena Zielińska-Dawidziak.
Brawo !

Wyniki: 10km CT, 8km CT

Foto

 Naszą stronę odwiedziło już
5100575 osób


Szczegółowe statystyki


 

 

 

Napisz do nas